MAKASLI PLATFORM

KARUSERCİ YAPI OTOMOSYON

MAKASLI PLATFORM

Bazı platformlar ağır hizmete uygun olarak tasarlanmış olup yoğun kullanımlar için önerilir, diğer modellerimiz temel uygulama için geçerli olup bu modeller üzerinde modifikasyon yapılması söz konusu değildir

Platform tablasının altında sıkışma ve ezilmeleri önleyici sensör sistemi mevcuttur

Servis ve bakım işlemleri için mekanik kilit sistemi ve hortum patlamalarına karşı emniyet valfi bulunmaktadır

Bazı makaslı platforlarımız; iki adet senkronize çalışan mekanik makas mekanizması sistemin sağlam ve dayanıklı olmasını temin eder. Geniş yüzeyli ve ağır yüklerin kaldırılması için idealdir

Örnek Makaslı Platform
 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

 • Yükleme Rampa Sistemleri
  Makaslı platform

Makaslı Platform Üstün Özellikler

KORUMA

Aşırı yük koruma sistemi

SENSÖRLER

Platform tablasının altında sıkışma ve ezilmeleri önleyici sensör sistemi mevcuttur

EMNİYET VALFİ

Servis ve bakım işlemleri için mekanik kilit sistemi ve hortum patlamalarına karşı emniyet valfi bulunmaktadır.

GENİŞ YÜZEY

Geniş yüzeyli ve ağ›r yüklerin kaldırılması için idealdir.

Makaslı Platform

Tercih etmek için nedenler

Yüksek Yerlerde

support Kaldırma yüksekliği fazla olan uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Kablolu kumada paneli

Aşırı yük koruma sistemi

2Yataklama Sistemi

endüstriyel kapı, tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğun en uygun kullanılmasıyla, yan raylar içerisinde kayarak çalışır. Kapı bu boşluğun mesafesine uygun olarak değişik şekillerde monte edilebilir. (standart, düşük, yüksek ve giyotin yataklama seçenekleriyle uygulanabilir.). Endüstriyel kapı sistemleri standart beyaz renkte (iç-dış taraf RAL 9002) olan paneller bina dış cephesine uygun olarak farklı RAL renklerinde de uygulanabilir. Ayrıca uygulanacak alandaki detaylara göre, farklı yataklama şekilleriyle kullanılabilir. Araç ve yaya trafiğinde etkin rol oynayan seksiyonel kapılar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir.

3Çelik Sandaviç Panel

Endüstriyel kapılarımız çelik sandviç panellerden oluşur. Sandviç paneller galvanize sac levhalar arasına yüksek basınçlı poliüretan enjekte edilerek elde edilir. Yüksek basınçlı poliüretan sayesinde mükemmel ısı izolasyonu sağlanır. Panellerimizin rüzgar mukavemeti 80 km/saat ’tir. Seksiyonel endüstriyel kapı panellerinin ön ve arka yüzeyindeki sac levhalar birbirine dört katlı olarak sağlamca birleşmektedir. Kapı panellerinde aydınlatma amaçlı, istenilen sıralarda çift cidarlı akrilik camdan oluşan pencereler açılabilir.

4Standart Özellikler;

Halat kopma emniyet sistemi, Yay setinin çift yaydan oluşması, Yaylı tamponlar, 2” galvanizli çelik ray seti, Alüminyum üst sızdırmazlık profili, Alüminyum alt destek profili, EPDM alt sızdırmazlık contası, EPDM üst sızdırmazlık contası, Kama kanallı içi boş mil, Kama kanallı içi dolu mil, 6000 mm’den geniş kapılar için 65 mm omega rüzgâr destek sacı kullanılır, Kapı Kulpu, Arka bağlantı C profili, Alt sızdırmazlık contası, Yan sızdırmazlık contası, 5500 mm’den sonra çift yan menteşe ve uzun teker kullanılır

5Pencere sistemleri

Garaj kapılarında pencere uygulması;güneş ışığından maksimum derecede faydalanmak ve içerisi ile dışarısı arasında görüntüsel bir bir bağ kurmak maksadı ile yapılır. Garaj kapılarımızda üç farklı renk pencere montajı yapmak mümkündür. Pencereleri sistem müsaade ettiği sürece istenildiği gibi montajını yapmak mümkündür. Arzu edilirse bu pencerelerin içerisine güzel bir görüntü için aşağıdaki desenlerden yerleştirmek de mümkündür.

Makaslı Platform

Seçenekleri

YATAKLAMA

Endüstriyel kapılarda farklı tavan mesafeleri ve çeşitli mimarilere uygun şekilde yataklandırma yapılabilir.

ÇEŞİTLERİ

Yüksek yataklama

Giyotin yataklama – üst yaylı

Açılı dikey yataklama

Yüksek dönüşlü – aşağı yaylı

YALITIM

Yalıtım aksesuarlarımız çok zor hava koşullarına çok uzun süreler dayanacak şekilde üretilmişlerdir.

Endüstriyel kapı, fabrika veya depo binalarının mal giriş çıkış, yükleme boşaltma noktalarında sirkülasyon sağlamak amacıyla kullanılan en dayanıklı ve en uzun ömürlü kapılardır.

Endüstriyel kapı sistemleri, birlikte uygulandığı seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı PVC körüklerle, işletmelerde sorunsuz ve güvenli biçimde yükleme boşaltma yapılmasını sağlar.

Endüstriyel kapı sistemleri, tavana paralel kayarak açılması ile mekandan tasarruf sağlanır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Endüstriyel kapı sistemleri, fabrika, depo veya binalarda geçiş aralığı ve yüksekliğine uygulana olarak üretilebilmektedir.

ÜST