SEKSİYONEL KAPILAR

KARUSERCİ YAPI OTOMOSYON

SEKSİYONEL KAPILAR

Eşsiz genişlikte seksiyonel kapı ürün yelpazesi

Seksiyonel kapılar dikey olarak açılır ve bu sayede kapının önünde ve arkasında yer işgal etmez. Kapı panelleri yatay olarak tavan altına, dikey olarak açıklığın üzerine doğru veya çatı boyunca hareket edecek şekilde yerleştirilir.

Dış ortam şartlarına son derece dayanıklı sandviç panelden imal edilen endüstriyel Seksiyonel Kapı sistemleridir.

Endüstriyel seksiyonel kapılar tesisinizde orta seviyede hız gerektiren yükleme boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en uygun kapı sistemidir. İçi poliüretan dolgulu, dışı çelik yada opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Örnek Seksiyonel Kapılar
 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

 • Endüstriyel Kapılar
  Seksiyonel kapılar

Seksiyonel Kapılar Üstün Özellikler

TS EN 13241-1

TS EN 13241-1 Standartı'nın yüksek güvenlik gereksinimlerine göre test edilmiştir.

GEÇİŞ GENİŞLİĞİ

Geçiş genişliği sağlar.

ÇİFT CİDARLI

Çift cidarlı seksiyonel kapılar

STABİL SESSİZ

stabil, sessiz çalışan ve çok iyi bir ısı yalıtımına sahip modellerdir.

Seksiyonel Kapıları

Tercih etmek için nedenler

Çizgili kapılarda eşit çizgi aralıkları ve görünmez panel geçişleri

support eşit ve düzgün panel dağılımıyla benzerlerinden ayrılır. Bölmeler öyle şekillendirilmiştir ki, kapı kapalıyken paneller arası geçişler adeta görünmez.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle eşit olmayan çizgi mesafeleri ve belli olan panel geçiş aralıkları. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.

2Eşit kaset dağılımı

Uyumlu bir genel görünüm için, Karuserci seksiyonel garaj kapılarında her bir kasetin arasındaki yükseklik mesafelesi tam olarak aynıdır. Bunu sağlayabilmek için tüm kapı boyunca aynı yükseklikte paneller kullanılmıştır. Bir panel içerisindeki kasetlerin arasındaki yatay mesafeler de aynıdır. Bu nedenle eşit bir kapı görünümü oluşur. Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj ;yan kapıları da bu görünüme uyum katar. Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle eşit olmayan kaset dağılımı. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.

3Kapının uyumlu görünmü

Bir kapının uyumlu görünümü birçok küçük ayrıntıdan oluşur: Lento kaplaması beyaz kapılarda ve tüm yüzeylerde, kapı panelleriyle eş görünümlü teslim edilmektedir. Böylece her şey birbirine tam uyumludur. Yan kasalar standart olarak beyaz Woodgrain yüzey ile sunulmaktadır. Sandgrain, Silkgrain veya Decograin yüzeyli seksiyonel kapılar için kasa kaplamasını opsiyonel olarak kapı panel yüzeyi ile aynı olacak şekilde temin edebilirsiniz. Micrograin kapılarda kasa kaplaması düz Silkgrain yüzeyle sunulur. Renkli ve Decograin yüzeyli kapılarda da opsiyonel olarak yan kasa aynı renk, yüzey ve seçeneği ile verilebilir. Bu kapılarda Lento kaplaması her zaman kapı yüzey, renk ve stili ile eş görünümlü olarak temin edilir.

4Eş görünümlü lento

LPU kapılar için lento kaplaması, kaplama ve kapı kanadı arasındaki geçişin görünmez olması için en zarif çözümdür. Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama ile hemyüz olur.

5Seçkin Görünüm

Garajını hobi odası olarak da kullananlar, garajın içinde uyumlu bir kapı görünümünü isterler.tam da bu isteğe cevap verir: komple kasa, hareket ve bağlantı raylarının yanı sıra tüm kızaklar ve kapı kanadının iç tarafı eş görünümlü, teslim edilir. Böylece kapı iç mekana uyum sağlar konforunuzu artırır. Ayrıca kapınız, tandem makaralar sayesinde  sessiz ve sarsıntısız çalışır. Kasanın dış görünümü RAL 9002 Gri Beyaz olarak da mevcuttur, bu yüzden RAL 9016 Trafik Beyaz kapılarda kasa kaplaması tavsiye edilir.

MAKSİMUM GÜVENLİK VE SIZDIRMAZLIK

KARUSERCİ +

SIZDIRMAZLIK

Dört bir tarafı kauçuk filtreler ile donatılmış seksiyonel kapılar oldukça sağlam ve sızdırmazdırlar.

EMNİYET SİSTEMİ

Otomasyon sistemi ile hareket etmekte olen seksiyonel kapılarda kapı kapanırken kapının zarar görmemesini sağlayan bir emniyet sistemi vardır.

güvenlik

Bunun yanı sıra seksiyonel kapılar yay kırılma ve halat kopma gibi kullanımlara sahiptirler. Yapılam işlemlerin tümü , seksiyonel kapılarda maksimum seviyede güvenliği sağlar.

Çeşitli mimari tasarımlara uygun olarak imal edilebilen, elle veya motorla kontrol edilen, kapı yanlarında bulunan raylar sayesinde tavana doğru kayarak açılan, yayla dengelenmiş kapılardır. Müstakil konutların kapalı garaj girişlerinde, apartmanların ve sitelerin kapalı otopark girişlerinde tercih edilmektedir.

Ayrıca fabrikalar , işletmeler için de büyük ölçülü hatta net geçiş sınırları dahilinde personel geçişli ve pencereli olmak üzere çeşitli yataklama seçenekleri de bulunmaktadır. Güvenlik ve estetiği aynı anda sunulabilen seksiyonel garaj kapıları, içi poliüretan dolgulu çelik kaplı panelleri ile güvenli ve uzun ömürlüdür. Çeşitli mimari tasarımlara uygun olarak geliştirilen yataklama sistemleri ile esnek bir uygulama alanına sahiptir. Araç sahiplerine konfor sağlayan bir uygulamadır. Bu kapılara uygulanabilen otomasyon sistemleri sayesinde yayalar ve araçlar yağmur, çamur, soğuk, sıcak gibi etkilere maruz kalmadan geçiş yapabilmektedir. Panel ve motor seçenekleri sayesinde, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kullanıldığı ortamlarda ısı, ses ve toz yalıtımı sağladığı için tercih edilir.

ÜST